عمل کوچک نمودن پستان

این بخش شامل اطلاعات مربوط به عمل جراحی کوچک کردن پستان می باشد


عمل کوچک نمودن پستان

کوچک نمودن پستان به دلیل سنگینی و افتادگی پستانها انجام می گیرد، در افرادی که دارای کمر و گردن درد، اگزمای زیر پستان (سوختگی)، عفونت پستان، انداختن رد کورست بر روی شانه ها، خرابی پوستوره و در نهایت در طول زندگی از پریشانی روحی و روانی دارند این عمل انجام می گیرد.   

معاینه قبل از عمل:

سن فرد، انجام زایمان و یا نکردن زایمان، ردی که بعد از عمل در پستان می ماند نیز از مواردی می باشد که باید مد نظر و دقت قرار گیرد.

زمان عمل

بهترین زمان برای انجام عمل جراحی اتمام زمان بلوغ و اتمام 18 سال می باشد، سلامتی افراد بالاتر از این سن بستگی به ساختار افراد داشته و می تواند انجام گیرد. در سن کمتر عوارض مصنوعی وجود داشته و رفع آن در سنین بالاتر می تواند از عوارض موجود جلوگیری نماید.

آمادگی قبل از عمل

اندازه پستانها، ژنتیک و هورمونها و وزن فیزیکی، میزان حاملگی  و بدون در نظر گرفتن سایر ساختارها می تواند انجام گیرد. در مواردی که هورمونی تشخیص وجود داشته باشد در بعضی از موارد تحریک می تواند وجود داشته باشد. قبل از عمل پستان، از بیماران کمتر از 40 سال سونوگرافی پستان و در افراد بیشتر از 40 سال ماموگرافی تقاضا می گردد. به دلیل داشتن ساختار چربی پستان وزن شخص نیز می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و باید در نظر گرفته شود. در افراد چاق چربی که در پستانها وجود دارد سبب بزرگ شدن آن می گردد، زمانی که لاغر می شود پستان نیز بطور طبیعی کوچک می گردد. فردی که عمل می گردد، به وزن ایده آل و یا نزدیک به آن  به دلیل چربی بودن پستان شکل ظاهری پستان و حفظ آن بسیار مهم بشمار می آید.

تکنیکهای عمل و اثرات به جا ماند از عمل

در مواردی از جراحی ها اگرچه امکان شیر دهی امکان دارد اما هر زمان امکان اینکه شیردهی امکان نداشته باشد نیز وجود دارد.  در دوران حاملگی و شیردهی به دلیل افزایش وزن و شیردهی پستانها بزرگ شده و بعد از این دوران کوچک شدن پستان وجود داشته و به این دلیل در شکل آن تغییر فرم بوجود می آید. در این حالت بعضا، در موارد با انجام عمل های کوچک می توان به ساختار قبلی دست یافت. بعد از عمل بطور عمومی در نوک پستان و در قسمت پایین به شکل راست اثرات نقلی شکل دیده خواهد شد. در بعضی از مواقع در پستان های خیلی بزرگ این اثرات به شکل Tدر زیر پستان دیده می شود. در نوک پستان مشکل رد عمل بعد از یکی و دو سال از بین خواهد رفت و اثرات پایین پستان نیز بسیار کمتر خواهد شد. عمل کوچک نمودن پستان در آینده دراز هیچ اثری دیده نخواهد شد.

 در عمل کوچک نمودن پستان حتما رد و اثر بجا خواهد ماند. بزرگی پستان، با اندازه قد فرد، وزن، پهنای شانه و ساختار سینه فرد بستگی دارد. بدون در نظر گرفتن اندازه زیاد و یا کم کوچک بودن به هیچ عنوان دیده خوبی را ایجاد نخواهد نمود. به این دلیل، قبل از حراجی آنچه که بیمار در نظر دارد را در نظر گرفته و اندازه کورست بعد از عمل را که احتمالا به وجود خواهد آمد را در نظر باید گرفت (مانند (B,C.تکنیک عمل، اندازه پستان و درجه افتادگی، برابر بوده یا نبودن دو پستان، سمت نوک پستانها، اندازه نوک پستان، وجود توده در زیر بغل و پستان و اندازه و میزان کوچک نمودن پستان، در نظر گرفته می شود.

 هدف از عمل

بیرون آوردن از بافت پستان و زیادی های موجود در جلد در نظر می باشد، اندازه ایده آل نوک پستان و پستان بطور هماهنگ در نظر می باشد. ( بافت خارج شده از پستان به پاتولوژی ارسال می گردد).

مدت زمان عمل و نوع بیهوشی       

بطور متوسط مدت زمان عمل 2،3-3 ساعت می باشد. بطور عمومی بیهوشی موضعی و عمومی انجام می گیرد. بعد از عمل درد، توسط مسکنهای ساده رفع می گردد. در ساعت بعد از عمل و مدت زمان استراحت بیمار، بعد از عمل مدت زمان 4-6 ساعت می باشد در تخت استراحت می نماید. سپس به خوردن و آشامیدن پرداخته و می تواند بطور طبیعی راه برود. یک روز در بیمارستان مانده و روز بعد دوباره پانسمان شده و می تواند مرخص به خانه بازگردد.

مدت زمان بهبود.

بعد از عمل بهبود بسیار سریع می باشد، بعد از اولین پانسمان بیمار می تواند کورست پوشیده و به راحتی مرخص گردد. بطور عمومی مدت زمان 48 ساعت استراحت نموده بعد از معاینه می تواند کارهای روزانه خود را ادامه دهد و درمدت زمان کوتاه بهبودی کامل بدست می آید. بعد از 7 روز به طور نرمال امور خود را ادامه داده و به مسافرت و کار خود باز می گردد. در 10-15 روز اول پیاده روی که شما را خسته نکند می تواند بسیار مفید باشد. ورزش های جمعی در 4-6 هفته بعد می تواند انجام گیرد. جایگزینی اندازه دلخواه پستان و برطرف شدن اثرات عمل و رد آن بطور متوسط 6 ماه تا یک سال بطول می انجامد.

عوارض بعد از عمل در کدام قسمتها می باشد

بعد از عمل، خونریزی، در مناطق عمل خون و توده های سرم، عفونت مانند تمامی جراحی های دیگر در این عمل نیز دیده می شود. بعد از عمل جلوگیری از خونریزی، لخته شدگی در مواردی عمل دوباره را تقاضا می نماید. در کار کوچک نمودن پستان جمع شدن خون در نوک و جلد پستان و جلوگیری از آن بسیار مهم بشمار می آید. تغییر رنگ به دلیل مشکلات گردشی در نوک و جلد پستان نیز می تواند وجود داشته باشد. در این حالت اگر مشکل پیشرفت نماید آن قسمت در آورده شده  و تمیز کردن باید انجام گیرد. در قسمت نوک پستان، از بین رفتن حس پستان، تکنیک شیردهی در هر زمان می تواند دیده شود. تورم در پستان و نوک پستان نوک پستان را به بالا و یا به بغل سوق داده و برای برطرف نمودن این مشکل باید منتظر بهبود کامل باید بود. در مورد بهبود نیمه تمام فرد، خطاهای بخیه و تورم و کبود شدگی دیده می شود.

باید از یاد نبرد که، در کوچک نمودن پستان در کنار عمل به نوعی جراحی برای سلامتی شما نیز می باشد. بطور علمی، بافتی که در پستان خارج می گردد، یک مقدار هم اگر بوده باشد فرد از نظر سرطان نیز ایمنی می یابد.

نشانی ما

نشانی کلینیک : ترکیه- استانبول- آکاتلار- خیابان ابولولو ماردین، کوچه بنفشه، پلاک 1

تلفن: 93 09 270 212 0090
فاکس: 93 08 270 212 0090
دفتر هماهنگی ایران: 00989143024171 -00989143115873
پست اکترونیک : info@dr-afshar.com